Fundatorzy 

         

     Partner:     

 

Fundacja PROZON była pionierem szkoleń i egzaminów F - gazowych w Polsce. Do dnia dzisiejszego umożliwiła zdobycie certyfikatów ponad 4 tysiącom inżynierów i techników chłodnictwa, klimatyzacji i energetyki. Wielu z nich skorzystało ze szkoleń i egzaminów wg legislacji czeskiej i słowackiej, dzięki czemu mogli pełnoprawnie wykonywać swój zawód przed wprowadzeniem polskiej certyfikacji.

Wprowadzone kontyngenty, ograniczające dostępność dotychczas stosowanych czynników chłodniczych, przyspieszają tempo zmian technologicznych. Podstawy wiedzy teoretycznej o czynnikach alternatywnych, zdobyte podczas szkoleń F - gazowych, dzisiaj wydają się niewystarczające. Personel pracujący z czynnikami alternatywnymi, zarówno naturalnymi jak i syntetycznymi, musi poradzić sobie z ich palnością, toksycznością i wysokimi ciśnieniami pracy.

W odpowiedzi na wyzwania stojące przed całą branżą, Fundacja kontynuuje europejski program szkoleniowy REAL Alternatives. W drugim etapie programu stworzona została Akademia Czynników Alternatywnych, gdzie ogromny nacisk położony jest na doskonalenie umiejętności praktycznych. Fundacja uruchomiła laboratorium szkoleniowe wyposażone w zaawansowane technologicznie obiegi chłodnicze. Przygotowany został szereg materiałów i pomocy dydaktycznych. Starannie dobrana kadra szkoleniowa łączy wiedzę akademicką z wieloletnią praktyką. Kompleksowy program obejmuje takie zagadnienia jak bezpieczeństwo, automatyzacja i monitoring, testowanie i diagnostyka. Zajęcia praktyczne odbywają się w małych grupach. Zdany egzamin pozwala uzyskać międzynarodowym certyfikat REAL Alternatives.

 

 

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA DWA SZKOLENIA ORGANIZOWANE W RAMACH AKADEMII:

  • szkolenie z zakresu chłodnictwa opartego na CO2
  • szkolenie z zakresu chłodnictwa opartego na czynnikach palnych

  • Uczestnicy otrzymują płyn do dezynfekcji oraz maseczki, a sale są dezynfekowane przez sterylizator STERYLIS.
  • Wysyłka materiałów szkoleniowych do uczestników (podręcznik oraz laptop) odbywa się na koszt Fundacji PROZON.
  • Organizacja szkoleń i egzaminów praktycznych - posiłki, dyplomy (wysyłane online) pozostają bez zmian, zmienia się organizacja przestrzeni szkoleń - określona odległość między uczestnikami, podział na grupy.

 

 WYDARZENIA

19 kwietnia 2018 w Fundacji PROZON  odbyła się kolejna część szkolenia w ramach Akademii Czynników Alternatywnych.
Szkolenie proprowadzili specjaliści z firmy Rivacold Srl oraz CAREL.

 

 

W dniach 26-28 marca 2018, Fundacja PROZON miała przyjemność zorganizować pierwsze szkolenie wewnętrzne dotyczące instalacji chłodniczych działających na CO2.
Szkolenie było częścią inicjatywy Akademia Czynników Alternatywnych, która jest realizowana w ramach projektu Real Alternatives. Zgodnie z założeniami projektu, przygotowujemy szkolenia w tematyce alternatywnych czynników chłodniczych.

Wykłady prowadzone były, przez specjalistów - praktyków z firm wspierających nasz projekt:
AC PRORE, Carel, Digitel, Danfoss, Dorin,LU-VE, UDT, Gazex, Urząd Dozoru Technicznego

Podczas szkolenia zaprezentowana została pierwsza instalacja dydaktyczna, opisane działanie automatyki w układach podkrytycznych oraz transkrytycznych na CO2, budowa chłodnicy gazu, skraplaczy oraz sprężarek. Omówiono także zagadnienia związane z legislacją oraz aspekty bezpieczeństwa i detekcji CO2.

 


 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.