FundatorzyW dniach 26-28 marca 2018, Fudnacja PROZON miała przyjemność zorganizować pierwsze szkolenie wewnętrzne dotyczące instalacji chłodniczych działających na CO2.
Szkolenie było częścią inicjatywy Akademia Czynników Alternatywnych, która jest realizowana w ramach projektu Real Alternatives. Zgodnie z założeniami projektu, przygotowujemy szkolenia w tematyce alternatywnych czynników chłodniczych.

Wykłady prowadzone były, przez specjalistów - praktyków z firm wspierających nasz projekt:
AC PRORE, Carel, Digitel, Danfoss, Dorin,LU-VE, UDT, Gazex, Urząd Dozoru Technicznego

Podczas szkolenia zaprezentowana została pierwsza instalacja dydaktyczna, opisane działanie automatyki w układach podkrytycznych oraz transkrytycznych na CO2, budowa chłodnicy gazu, skraplaczy oraz sprężarek. Omówiono także zagadnienia związane z legislacją oraz aspekty bezpieczeństwa i detekcji CO2.

 

19 kwietnia 2018 w Fundacji PROZON  odbyła się kolejna część szkolenia w ramach Akademii Czynników Alternatywnych.
Szkolenie proprowadzili specjaliści z firmy Rivacold Srl oraz CAREL.

 

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.