FundatorzyUWAGA! Nowe zasady dotyczące egzaminowania dla osób napełniających ciśnieniowe zbiorniki

[2019-06-25]

 

Szanowni Państwo,

w związku z Rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21 maja 2019r. w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze  i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych (Dz. U. z 2019r. poz. 1008) od dnia 1 czerwca 2019r. obowiązują nowe zasady dotyczące egzaminowania napełniaczy butli. Następuje zmiana formy egzaminu – do dnia 1 czerwca egzamin składał się wyłącznie z części ustnej, natomiast obecnie praktyczną część ustną poprzedza test pisemny. Następuje również zmiana okresu ważności zdobytych zaświadczeń kwalifikacyjnych – zaświadczenia wydawane po 1 czerwca są ważne przez 10 lat, natomiast zaświadczenia wydane wcześniej zachowują ważność przez okres najbliższych 5 lat. Pojawił się również nowy formularz wniosku o sprawdzenie kwalifikacji. Wydłuża się okres oczekiwania na wyznaczenie terminu egzaminu przez Urząd Dozoru Technicznego – wynosi on aż 30 dni roboczych od dnia przyjęcia kompletu dokumentów. Bez zmian pozostaje natomiast konieczność udzielania Fundacji pisemnego pełnomocnictwa, w celu złożenia wniosku w Państwa imieniu.

W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu na adres e-mail: szkolenia@prozon.org.pl lub pod nr tel.: +48 22 392 74 63

 

Zespół Fundacji PROZON

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.