FundatorzyBDO – nowelizacja przepisów

[2020-02-04]

 

31 stycznia 2020 r. weszła w życie ustawa z dnia 23 stycznia 2020 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw. Zgodnie z oficjalnym komunikatem an stronie BDO "nowelizacja ustawy dopuszcza równoległe prowadzenie ewidencji BDO oraz w formie papierowej w terminie do 30 czerwca 2020 r.". Warunkiem tego rozwiązania jest wystawienie karty przekazania odpadów (KPO) przez przekazującego odpady w formie papierowej. Ponadto kierowcy pojazdu przewożącego odpady mają również obowiązek posiadania przy sobie KPO lub jej kopii w formie papierowej. Dokumenty wystawione na papierze należy niezwłocznie wprowadzić do systemu BDO, najpóźniej do 31 lipca 2020r.

Rozwiązanie to nie zwalnia z rejestracji przedsiębiorstwa w systemie BDO. Z uwagi na fakt, że wiele firm mimo złożenia wniosków rejestracyjnych wciąż oczekuje na nadanie numerów przez Urzędy Marszałkowskie, będziemy przyjmować dokumentację papierową wraz z oświadczeniem o rejestracji w BDO

Przypominamy, że rejestracji można dokonać elektronicznie tutaj. Po zalogowaniu się przez Login.gov.pl należy złożyć w systemie wniosek o wpis do Rejestru BDO.

Nowelizacja ustawy wydłuża rownież czas na złożenie sprawozdań w wersji elektronicznej dotyczących gospodarki odpadami za rok 2019, a składanych w 2020r., do 30 czerwca 2020r.

Link do pełnej treści nowelizacji wraz z wzorami dokumentów tutaj

 

Zespół Fundacji PROZON


 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.