FundatorzyCzynności kontrolne ujęte w ustawie F-gazowej a #koronawirus

[2020-03-27]

 

Stanowisko Ministerstwa Klimatu w sprawie czynności kontrolnych ujętych w ustawie F-gazowej w sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa

 

Na stronie Biura Ochrony Warstwy Ozonowej i Klimatu IChP ( http://www.ichp.pl/bowoik-aktualnosci) oraz na stronie CRO ( http://www.cro.ichp.pl/aktualnosci/stanowisko-ministerstwa-klimatu-odnosnie-przeprowadzania-obowiazkowej-kontroli-szczelnosci-urzadzen-zawierajacych-szwo-i-f-gazy-w-sytuacji-rozprzestrzeniania-sie-koronawirusa,p1454453783) pojawił się komunikat przedstawiający stanowisko Ministerstwa Klimatu w sprawie stosowania przepisów karnych zawartych w ustawie F-gazowej, m.in. dotyczących obowiązkowych kontroli szczelności urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych. Ministerstwo wyjaśnia, że ustawodawca przewidział „możliwość odstąpienia od wymierzenia kary administracyjnej i umorzenia postępowania „jeżeli okoliczności sprawy i dowody wskazują, że do naruszenia doszło wskutek zdarzeń lub okoliczności, którym podmiot popełniający naruszenie nie mógł zapobiec” (art. 51 ust. 6)”. Każda taka sytuacja niedopełnienia obowiązków z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego, będzie rozpatrywana indywidualnie w drodze postępowania administracyjnego.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.