FundatorzyPrzezentacja PROZON na Politechnice Gdańskiej

Dnia 23 maja 2016 Fundacja PROZON gościła z prezentacją w Katedrze Energetyki i Aparatury Przemysłowej Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej. Tytuł prezentacji:"Pozatechniczne aspekty pracy w branży chłodniczej i klimatyzacyjnej" [2016-06-09]

 

Podczas 63-go spotkania w ramach cyklu CHŁODNICTWO, WENTYLACJA I KLIMATYZACJA XXI WIEKU prezentację przedstawił Prezes Fundacji - Krzysztof Grzegorczyk. Prezentacja poruszała temat uprawnień koniecznych do pracy z gazami fluorowanymi oraz inne wymogi, które przed branżą postawiła ustawa F-gazowa. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się informacja o możliwości zdobycia wiedzy na platformie e-learningowej REAL Alternatives. Platforma została stworzona przez międzynarodowe konsorcjum uczelni technicznych i organizacji europejskich. Zawiera najnowsze informacje o tzw. czynnikach alternatywnych. Do czynników alternatywnych zalicza się czynniki naturalne (dwutlenek węgla, azot, propan, izobutan itp.) oraz czynniki syntetyczne o niskim wskaźniku GWP. W ramach projektu Fundacja PROZON stworzyła polską wersję platformy. Po rejestracji z platformy można korzystać bezpłatnie (w 6 europejskich językach). Funkcjonowanie i uaktualnianie platformy wspierają ośrodki szkoleniowe i sponsorzy z całej Europy. Godzinnej prezentacji wysłuchało ponad 20 studentów i pracowników Wydziału.


ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.