FundatorzyFORUM Responsible Care Toruń 2017r.

[2017-11-13]

 

 Szanowni Państwo,


z przyjemnością informujemy,  iż PROZON Fundacja Ochrony Klimatu , dołączyła do Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego. PIPC jest organizacją reprezentującą branżę chemiczną wobec organów administracji państwowej oraz organizacji międzynarodowych – zrzesza największych producentów chemikaliów:


- Przedsiębiorstwa sektora petrochemicznego i rafineryjnego
- firmy transportowe i dystrybucyjne
- przedstawicielstwa firm zagranicznych
- biura projektowe, firmy konsultingowe
- instytuty naukowe

Będąc Członkiem Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego będziemy wspierać naszą wiedzą jej prace.
Nasze inauguracyjne wystąpienie miało miejsce podczas Forum Ekologicznego Branży Chemicznej w Toruniu w dn. 12.10.2017r. Organizatorami Forum byli PIPC oraz Odpowiedzialność i Troska . W 25 lecie istnienia Programu znanego w świecie pod nazwą  „Responsible Care”. Program ten jest dobrowolną inicjatywą dedykowaną wszystkim przedsiębiorstwom branży chemicznej i powiązanym z chemią, prowadzącym swoją działalność na terenie Polski.
Krzysztof Grzegorczyk Prezes Zarządu Fundacji zaprezentował podczas swojego wystąpienia zagadnienie bardzo istotne w obecnym czasie zmian związanych z regulacjami dotyczącymi redukcji i stosowania tzw. F-gazów pt.” Nowelizacja Ustawy F-gazowej oraz decyzje inwestycyjne stojące przed zakładami przemysłowymi w jej kontekście”.
Prezentacja pozwoliła zwrócić uwagę na fakt, iż konieczne jest podjęcie działań w zakładach przemysłowych, gdzie F-gazy stanowią ważny element w procesach produkcyjnych.        
Specyfika wielkich zakładów przemysłowych jest wielokroć bardziej skomplikowana aniżeli inne branże, chociażby z tego powodu, że pewne prace remontowe są konkretnie umiejscowione w czasie z powodu konieczności zabezpieczenia dostaw produktów, specyfiki zagrożeń BHP i innych harmonogramów. Stąd konieczne plany zabezpieczenia posiadania czynników chłodniczych dla zabezpieczenia serwisu urządzeń w okresie zmian.
Będziemy wspierać zakłady, które zadeklarowały chęć skorzystania z możliwości jakie proponuje nasza Fundacja  w zakresie regeneracji, zagospodarowania i możliwości przechowywania F-gazów.

Zespół Fundacji PROZON

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.