FundatorzyXVI edycja Konferencji z cyklu: Chłodnictwo i klimatyzacja w Polsce – Nowe trendy Rozwoju

[2017-11-16]

 

7 grudnia Warszawa, XVI edycja Konferencji z cyklu: Chłodnictwo i klimatyzacja w Polsce – Nowe trendy Rozwoju

Redakcja miesięcznika CHŁODNICTWO&KLIMATYZACJA ma przyjemność zaprosić specjalistów branży instalacyjnej, projektantów i wykonawców instalacji klimatyzacyjnych, chłodniczych i wentylacyjnych oraz pracowników pionów technicznych na XVI edycję Konferencji z cyklu: Chłodnictwo i klimatyzacja w Polsce – Nowe trendy Rozwoju, która odbędzie się 7 grudnia 2017 r. w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie ul. Kawęczyńska 36, 03-772 Warszawa.


Tematem przewodnim będzie:
Budowa i eksploatacja instalacji HVACR w świetle wymagań efektywności energetycznej i przepisów f-gazowych


Przyszłość instalacji chłodniczych, wybór technologii i czynnika chłodniczego w perspektywie najbliższych 10 lat, a także nowelizacja ustawy F-gazowej – wprowadzane rozporządzenia wykonawcze, które mają się jeszcze ukazać w IV kwartale 2017 r. – będą poruszone w PANELU I dedykowanym firmom serwisowym oraz operatorom instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych. Przybliżymy Państwu m.in.:
•    Obowiązki środowiskowe w świetle najnowszych zmian prawnych dla branży chłodnictwa i klimatyzacji;
•    Jak łatwo stracić majątek – kary w legislacji F-gazowej;
•    Kontrola UDT firm w aspekcie legislacji F-gazowej i SZWO;
•    Dobór i eksploatacja sprężarek w kontekście nowych czynników chłodniczych o GWP poniżej 2500;
•    Przyszłość chłodnictwa komercyjnego – czynniki HFC (R404A, R407C, R134a, R507) w najbliższej przyszłości oraz alternatywy;
•    Praktyczne aspekty w projektowaniu instalacji chłodniczych w supermarketach i centrach logistycznych.

II PANEL dedykowany jest dla projektantów i osób mających decydujący wpływ na wybór i eksploatację instalacji HVAC w budynkach biurowych. Zaproszeni eksperci przybliżą wytyczne legislacyjne, a także najnowsze trendy w projektowaniu instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnych w budownictwie komercyjnym. Uwypuklone zostaną aspekty energetyczne związane z eksploatacją instalacji, a także tworzony komfort dla pracowników, mający decydujący wpływ na ich wydajność pracy oraz bezpieczeństwo i zdrowie.
Wśród tematów znajdą się:

•    Wentylacja i klimatyzacja w obiektach biurowych w kontekście certyfikacji budynków – ujęcie zagadnień HVAC i komfortu w zależności od rodzaju certyfikatu;
•    Wymagania prawne i zalecenia dotyczące jakości powietrza oraz komfortu w obiektach biurowych;
•    Wentylacja i klimatyzacja w obiektach biurowych – gdzie jest granica między efektywnością energetyczną, a komfortem?
•    Projektowanie agregatów ziębniczych w ECO-budynkach;
•    Wentylacja pożarowa w budynkach średnich i wysokościowych;
•    Współpraca biznesowa Instalator – Dostawca – Generalny wykonawca.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie: http://konferencja.chlodnictwoiklimatyzacja.pl/

 


ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.