FundatorzyDzień Ziemi 2017

W ostatnia niedziele, 4 czerwca ,na polu Mokotowskim Fundacja PROZON aktywnie uczestniczyła w obchodach Dania Ziemi. Tego dnia dopisała zarówno pogoda jak i uczestnicy festynu. Dla odwiedzających nasze stoisko przygotowaliśmy zabawy i pokazy edukacyjne związane z ochroną klimatu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje „Efekt Cieplarniany w pigułce”, gdzie nasi pracownicy za pomocą prostego doświadczenia przybliżali to zjawisko, oraz gra „Ekosystem” pokazująca zależności w świecie przyrody. Najmłodszych zapraszaliśmy do wspólnego kolorowania i zabawy w towarzystwie naszych nieodzownych Cyrkowców. Wesoła atmosfera panująca na stoisku sprawiła, że zarówno nasi goście jak i my - pracownicy Fundacji bawiliśmy się tego dnia doskonale. Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

 

 


 

22 kwietnia po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Ziemi, który to od lat ma wymiar edukacyjny.
Każdego dnia, każdy z nas przyczynia się degradacji środowiska. Nawet ludzie żyjący według wszystkich ekologicznych trendów i zasad „produkują” odpady, jeżdżą samochodami, zużywają wodę itd., itp.. Oczywiście, jeśli chcemy mieć możliwość normalnego funkcjonowania w życiu codziennym, nie możemy popadać ze skrajności w skrajność. Warto jednak zastanowić się nad tym, co można zrobić dla planety, która przecież jest największym skarbem, dziedzictwem i zarazem odpowiedzialnością ludzkości.
Z tej przyczyny, na całym świecie organizuje się obchody Dnia Ziemi – święta mającego charakter moralizatorski, skłaniający do refleksji. Oczywiście, jeden dzień w roku, podczas którego będziemy nagle dbali o środowisko to kropla w morzu potrzeb, ale taki moment na zastanowienie się nad skutkami naszego oddziaływania na planetę może skutkować długotrwałą zmianą nawyków.


Finał Światowego Dnia Ziemi odbędzie się w dniu 4 czerwca 2017r., tradycyjnie w parku Pole Mokotowskie w Warszawie i poświęcony będzie tematom związanym z ochroną różnorodności biologicznej.

Hasło tegorocznych obchodów to - "W kierunku natury"

Fundacja PROZON co rok bierze aktywnie udział w obchodach Dnia Ziemi, starając się zaszczepić prawidłowe postawy wobec środowiska już w najmłodszych uczestnikach festynu.
Zapraszamy do wspólnej edukacyjne zabawy a także zachęcamy do zapoznania się z komunikatem organizatorów dotyczącym tego wydarzenia.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.