FundatorzyChrońmy klimat i warstwę ozonowąbo one chronią nas!

Cele, zadania, działania

Fundacja Ochrony Klimatu PROZON jest niekomercyjną instytucją zajmującą się wieloma aspektami dotyczącymi substancji zubożających warstwę ozonową. Naszym nadrzędnym celem jest wspieranie działań prowadzących do ograniczenia zużycia i emisji substancji niszczących ozon (tj. freonów i halonów) oraz kształtowanie świadomości ekologicznej wśród użytkowników tych substancji.

Ogólnopolska Sieć 3R

Fundacja zorganizowała i administruje "krajową siecią odzysku i regeneracji czynników chłodniczych" (tzw. Sieć 3R).

Konieczność utworzenia takiego systemu wynika z ratyfikowanych przez polski Parlament międzynarodowych umów dotyczących ogólnoświatowej wspólnej polityki w dziedzinie ochrony środowiska. Obecnie Sieć 3R zrzesza blisko 1000 firm zajmujących się głównie serwisowaniem i montażem urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych. Współpraca tych przedsiębiorstw z Fundacją jest kluczowa dla osiągnięcia oczekiwanego efektu ekologicznego.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.