Fundatorzy   

_______________________________________________________________________________________________________________

 

Cele, zadania, działania

PROZON Fundacja Ochrony Klimatu jest organizacją pozarządową zajmującą się zagadnieniami ochrony klimatu i stratosferycznej warstwy ozonowej. Nasze cele osiągamy wspierając działania ograniczające zużycie i emisję czynników chłodniczych i innych substancji niszczących ozon i wpływających na zmiany klimatu (tzw. freonów oraz halonów i F-gazów). Naszym zadaniem jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz upowszechnianie dobrych praktyk wśród użytkowników tych substancji.

Ogólnopolska Sieć 3R

Fundacja zorganizowała i administruje "krajową siecią odzysku i regeneracji czynników chłodniczych" (tzw. Sieć 3R).

Konieczność utworzenia takiego systemu wynika z ratyfikowanych przez polski Parlament międzynarodowych umów dotyczących ogólnoświatowej wspólnej polityki w dziedzinie ochrony środowiska. Obecnie Sieć 3R zrzesza blisko 1000 firm zajmujących się głównie serwisowaniem i montażem urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych. Współpraca tych firm z Fundacją jest kluczowa dla osiągnięcia oczekiwanego efektu ekologicznego.

Więcej informacji w zakładce Sieć 3R


Jesteśmy członkiem PIPC

Wspieramy branżę chemiczną w zakresie ochrony środowiska poprzez wspieranie proekologicznych rozwiązań w chłodnictwie i klimatyzacji.

 

 


ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.