FundatorzySZKOLENIA F-GAZOWE

SZKOLENIE F-GAZOWE ON-LINE

przygotowujące do egzaminu na uprawnienia F-gazowe – Certyfikat Kategorii I

Uprawnienia F-gazowe – Certyfikat Kategorii I są wymagane od personelu przeprowadzającego kontrolę szczelności, instalację, konserwację lub serwisowanie, a także naprawę i likwidację stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła oraz agregatów samochodów ciężarowych - chłodni i przyczep - chłodni zawierających substancje kontrolowane lub fluorowane gazy cieplarniane oraz odzysk tych substancji lub gazów z takich urządzeń oraz urządzeń ruchomych. Aby otrzymać te uprawnienia należy zdać państwowy egzamin certyfikacyjny przed Komisją Egzaminacyjną wystawioną przez niezależną jednostkę egzaminacyjną certyfikowaną przez Urząd Dozoru Technicznego

 

Przede wszystkim bezpieczeństwo!

Dzięki szkoleniom on-line bez wychodzenia z domu zdobędziesz skondensowaną wiedzę oraz materiały szkoleniowe, które
pozwolą Ci zdać egzamin na uprawnienia F-gazowe.

Dostarczymy Ci:

 - doskonałych wykładowców,
 - kompletną wiedzę,
 - autorski podręcznik,
 - komputer przenośny, umożliwiający odbycie szkolenia - wysyłany na Twoje życzenie,
 - wartościowe nagrania instruktażowe,
 - pełne wsparcie techniczne.

Szkolenie praktyczne i egzamin:

Termin szkolenia praktycznego i egzaminu (3-ci dzień szkolenia), zostanie ustalony i podany niezwłocznie, w czasie jak będzie już możliwe realizowanie szkoleń praktycznych i egzaminów w grupie co najmniej kilkunastu osób oraz przy spełnieniu wszystkich wytycznych odnośnie bezpieczeństwa epidemiologicznego.

W dniu egzaminu:

dzień egzaminu rozpoczyna się ćwiczeniami praktycznymi (75 minut) oraz nieobowiązkowymi, bezpłatnymi konsultacjami teoretycznymi i praktycznymi (3h),

zapewniamy małe grupy, środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki jednorazowe), płyny dezynfekujące,

pomieszczenia, w których odbywać się będą szkolenia/egzaminy są dezynfekowane przy pomocy profesjonalnych sterylizatorów pomieszczeń STERYLIS.

 

 

Najbliższe terminy szkoleń:

25-27.11.2020r.

8-10.12.2020r.


 KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA W SZKOLENIU_ F-GAZY


LOGISTYKA DOSTAWY MATERIAŁÓW SZKOLENIOWYCH WARSZTATÓW ON-LINE :

Na kilka dni przed warsztatami wysyłamy bezpośrednio do każdego uczestnika nasz autorski podręcznik szkoleniowy wraz z pendrive, długopisem oraz notatnikiem oraz na jego życzenie także nasz komputer przenośny za pomocą którego będzie mógł on uczestniczyć w szkoleniu.

Uprzednio kontaktujemy się z nim w celu uzyskania adresu, pod który będziemy mogli dostarczyć mu w/w materiały szkoleniowe i ewentualnie, także komputer. Dostawę na nasz koszt wykonuje firma kurierska.

 

SZCZEGÓŁY SZKOLENIA ON-LINE :

Szkolenie będzie odbywało się za pomocą profesjonalnego programu komunikacyjnego, niewymagającego wysokiej szybkości sieci Internet.

Uczestnik szkolenia będzie widział na ekranie prezentację wykładowcy.

Ponadto, w dolnym prawym rogu w małym oknie (~40x40mm) będzie widział sylwetkę wykładowcy prowadzącego szkolenie. Wykładowca prowadząc szkolenie będzie podkreślał/zakreślał najistotniejsze treści kursorem myszy w postaci czerwonego długopisu. Będzie mógł też użyć opcji „czysta kartka (flipchart)” i na tej kartce będzie mógł wykonać odręczny rysunek/obliczenia w celu lepszego wytłumaczenia przedstawianego przez niego zagadnienia. Uczestnik szkolenie będzie w każdej chwili mógł zadać pytanie. Zadając je będzie słyszany i widziany w kolejnym małym oknie przez wykładowcę i pozostałych uczestników szkolenia.

Uczestnik szkolenia będzie mógł także napisać pytania do wykładowcy na tzw. czacie, na które to pytania wykładowca będzie odpowiadał najczęściej po ukończeniu bieżącego podrozdziału szkolenia.

Wykładowca może także udostępnić uczestnikowi długopis, by ten zaznaczył przy jego pomocy treści wymagające dodatkowego wyjaśnienia, np. na omawianym wykresie zaznaczył punkt/obszar, co do którego ma określone pytania.

Szkolenie kończy się wydaniem świadectwa uczestnictwa, które jest wysyłane drogą e-mail.

Uczestnicy szkoleń nie mogą przystępować do egzaminu w jednostce egzaminacyjnej PROZON Fundacja Ochrony Klimatu, będącej uprzednio jednostka szkolącą ze względu na zachowanie bezstronności opisanej w Ustawie F-gazowej z dnia 15 maja 2015r. (art. 27 ust. 7)

Fundacja PROZON zapewnia możliwość podejścia do egzaminu przeprowadzanego przez niezależną, certyfikowaną jednostkę egzaminacyjną w:
 - siedzibie PROZON Fundacja Ochrony Klimatu, ul. Matuszewska 14, 03-876 Warszawa,
 - BDR Thermea Poland Sp. z o.o. (De Dietrich), ul. Północna 15/19, 54-105 Wrocław,
 - Centralny Ośrodek Chłodnictwa "COCH", ul. Juliusza Lea 116, 30-133 Kraków.

Termin egzaminu zostanie ustalony i podany niezwłocznie, w czasie jak będzie już możliwe realizowanie egzaminów w grupie co najmniej kilkunastu osób oraz przy spełnieniu wszystkich wytycznych odnośnie bezpieczeństwa epidemiologicznego. Egzamin odbywa się w 3-cim dniu szkolenia, będącym jednocześnie dniem ćwiczeń praktycznych i konsultacji. Ten 3-ci dzień szkolenia nie zawsze jest dniem następnym po 2-gim dniu szkolenia.


W dniu egzaminu, w godzinach 8:00 - 9:15 odbywają się zajęcia praktyczne składające się z :
 - ćwiczeń praktycznych wykonywania odzysku czynnika chłodniczego trzema wymaganymi metodami,
 - omówienia budowy i działania szkoleniowego układu chłodniczego wraz z ćwiczeniami symulacji stanów awaryjnych tego układu, zawierającymi diagnozowanie i usuwanie tych stanów awaryjnych,
 - omówienia budowy i obsługi zestawu palnikowego do lutowania twardego oraz omówienia, pokazu i ćwiczeń techniki lutowania twardego rur i kształtek miedzianych,
 - omówienia zasad i techniki wykonywania ciśnieniowej próby szczelności i wytrzymałości z użyciem butli z reduktorem, napełnionej azotem, zakończonego ćwiczeniami praktycznymi wykonywania tych prób.

Następnie w dniu egzaminu, w godzinach 9:15 - 12:15 odbywają się nieobowiązkowe, bezpłatne konsultacje teoretyczne i praktyczne.
Egzamin państwowy na uprawnienia F-gazowe - Certyfikat kategorii I i II, przeprowadzany przez niezależną, certyfikowaną jednostkę egzaminacyjną w w/w miejscach rozpoczyna się po tych konsultacjach – o godzinie 12.30.
Zgodnie z ustawą F-gazową egzamin składa się z części teoretycznej, która trwa maksymalnie 90 minut oraz z części praktycznej. Część praktyczna egzaminu jednego Egzaminowanego trwa do około 30 minut.

 1.  

Wykaz filmów instruktażowych:

    film I:


        - zaprezentowanie i omówienie procedury wykonywania odzysku czynnika chłodniczego (każda z trzech wymaganych metod)


    film II

        - zaprezentowanie i omówienie budowy oraz działania szkoleniowego układu chłodniczego;

        - symulacje stanów awaryjnych układu chłodniczego;

        - diagnoza oraz usuwanie stanów awaryjnych


    film III:


        - zaprezentowanie i omówienie budowy i obsługi zestawu palnikowego do lutowania twardego;

        - zaprezentowanie i omówienie techniki lutowania twardego rur i kształtek miedzianych;

        - zasady i technika wykonywania ciśnieniowej próby szczelności i wytrzymałości z użyciem butli wyposażonej w reduktor, napełnionej azotem.

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.