FundatorzyWarsztaty Chłodnicze 2017Warsztaty Chłodnicze nie są wizjami, opowieścią o trendach czy dalekosiężnych planach chłodnictwa i klimatyzacji. Celowo uciekliśmy od akademickich dyskusji zostawiając je Konferencjom i Sympozjom na których, nota bene, chętnie występujemy. Podczas Warsztatów postawiliśmy na aktualność tematów oraz klarowność przekazu. Zapraszamy z roku na rok coraz więcej praktyków chłodnictwa i klimatyzacji.

III Warsztaty to odpowiedź na pytanie co czeka branżę w tym i kolejnym roku.

Kierowane są do instalatorów i serwisantów, ale operatorzy i projektanci również znajdą potrzebne informacje.

Podczas obecnej edycji prezentowano następujące zagadnienia:

  • Nowelizacja ustawy F-gazowej i jej wpływ na działalność branży chłodniczej i klimatyzacyjnej – dr inż. Agnieszka Tomaszewska, Radca Ministra i Kierująca Zespołem do spraw Ochrony Warstwy Ozonowej i Systemów Zarządzania Środowiskowego Departament Ochrony Powietrza i Klimatu
  • Chemours Opteon™ – profesjonalne rozwiązania dla chłodnictwa – Janusz Kałuża, Chemours
  • Akademia CO2 – wprowadzenie branży w chłodnictwo oparte na dwutlenku węgla – Paweł Kącki, Andrzej Styrna – LINUS
  • REAL Alternatives - europejski program edukacyjny dla techników chłodnictwa i klimatyzacji - Krzysztof Grzegorczyk, Fundacja PROZON
  •  Doświadczenia UDT z kontroli – prawa i obowiązki przedsiębiorcy – Dariusz Cendlewski, Urząd Dozoru Technicznego

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami, które zamieściliśmy dla Państwa w zakładce PREZENTACJE

Warsztaty były intensywne, prezentacje krótkie, jednak uczestnicy nie zostali pozostawieni bez satysfakcji znalezienia pełnej informacji.

W tym roku po raz pierwszy udostępniliśmy aplikację do zadawania pytań za pośrednictwem smartfonów. Odpowiedzi były udzielane na koniec wykładów, ale bardziej szczegółowo podczas konsultacji, znaleźć je można również w zakładce FAQ

Rolę moderatora pełnił profesor Politechniki Warszawskiej dr hab. inż. Artur Rusowicz

Na sali zgromadziło się znacznie ponad 100 uczestników i była to jedna z najliczniej odwiedzanych sesji wykładowych.

Rozwinięcie prezentowanych zagadnień odbyło się podczas konsultacji, które rozpoczęły się o godzinie 12:00 na stoisku Fundacji PROZON, vis a vis Sali Konferencyjnej.


    

MINI LABORATORIUM

Drugiego dnia targów na naszym stoisku o każdej pełnej godzinie odbywały się pokazy wybranych usług laboratoryjnych przygotowane przez naszych pracowników. Swoim zakresem obejmowały min. badanie składu wilgotności oraz kwasowości czynnika chłodniczego na profesjonalnych sprzętach analitycznych. Omówiono najważniejsze parametry oleju sprężarkowego na przykładzie badanych w naszym laboratorium próbek, a także przedstawiono wzorcowanie wag nieautomatycznych i manometrów.

MINI LABORATORIUM cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a każdy pokaz gromadził komplet widzów.


 

Konkurs Lutowania w Strefie Instalatora

W ciągu dwóch dni targów zapraszaliśmy uczestników do sprawdzenia swoich możliwości w Konkursie Lutowania, który odbywał się w Strefie Instalatora. Z przyjemnością zauważyliśmy, że do zawodów równie często jak mężczyźni stawały panie.


 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli powalczyć w naszym konkursie i jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom.

 


 

Podstrona galerii: 1 z 1 [ 1 ]

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.