FundatorzyPrzypominamy o wystawieniu karty KPO w systemie BDO.

[2020-10-30]

 

Uprzejmie przypominamy, że przed każdorazowym przekazaniem odzyskanych czynników chłodniczych lub innych odpadów do Fundacji PROZON, niezbędne jest wcześniejsze wystawienie Karty Przekazania Odpadu (KPO) w systemie BDO. Dokument KPO należy utworzyć elektronicznie przed rozpoczęciem transportu odpadów. W przeciwnym razie, Fundacja PROZON, jako odbiorca odpadów, nie ma możliwości ich przyjęcia.

- Jeżeli jeszcze nie dokonali Państwo rejestracji w BDO, a jesteście objęci tym obowiązkiem, ponieważ wytwarzacie odpady z prowadzonej działalności, zalecamy niezwłoczne złożenie wniosku o wpis do BDO poprzez stronę: https://bdo.mos.gov.pl/ lub kontakt do PROZON Fundacja Ochrony Klimatu, na adres e-mail: ochrona.srodowiska@prozon.org.pl, gdzie uzyskają Państwo pomoc w rejestracji.

-  Jeżeli złożyliście już Państwo wniosek o wpis w BDO i oczekujecie jedynie na nadanie numeru rejestrowego, maja Państwo możliwość utworzenia KPO w formie papierowej, ale jest to możliwe tylko do 31.12.2020 r. Należy przy tym pamiętać, ze najpóźniej do 31 stycznia 2021 r. przedsiębiorcy są zobligowani do wpisania wszystkich dokumentów wystawionych w formie papierowej do systemu BDO.

-  Tym z Państwa, którzy dopełnili już wspomnianych obowiązków serdecznie dziękujemy i prosimy o zignorowanie tego komunikatu.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.