Audyty

 • null

  Audyty F-gazowe i kontrola WIOŚ

  Fundacja PROZON prowadzi audyty z zakresu fluorowanych gazów cieplarnianych – kontroluje zgodność prowadzenia działalności firm z przepisami F-gazowymi (z zakresu urządzeń chłodniczych oraz z zakresu urządzeń elektroenergetycznych napełnionych F-gazami).

  Usługi audytów F-gazowych skierowane są w szczególności do firm przygotowujących się do kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Zajmujemy się sprawdzeniem wszystkich kwestii związanych pośrednio i bezpośrednio z fluorowanymi gazami cieplarnianymi (czynnikami chłodniczymi i SF6) i urządzeniami nimi napełnionymi (z zakresu chłodnictwa, klimatyzacji, pomp ciepła i elektroenergetyki). Perspektywa zbliżającej się kontroli WIOŚ nie jest wymagana – audyty skierowane są również do firm pragnących skontrolować, czy ich działalność jest zgodna z przepisami. 

 • null

  Certyfikaty F-gazowe dla przedsiębiorcy i kontrola UDT

  Usługa przygotowania do kontroli UDT skierowana jest do firm przygotowujących się do kontroli Urzędu Dozoru Technicznego. Dotyczy zarówno wydania nowego certyfikatu dla przedsiębiorców jak i przedłużenia posiadanego już certyfikatu. 

 • null

  Obsługa Centralnego Rejestru Operatorów

  Zapewnij sobie spokój i bezpieczeństwo – oddaj opiekę nad systemem CRO w ręce profesjonalistów! W Fundacji PROZON zajmiemy się kompleksowym prowadzeniem Twojego systemu CRO, umożliwiając Ci skupienie się na prowadzeniu biznesu. Zapewniamy stałe wsparcie i doradztwo legislacyjne oraz dostęp do ekologicznych czynników chłodniczych w specjalnych cenach.

Audyt F-gazowy z zakresu SF6

Oferujemy m.in. audyt F-gazowy z zakresu SF6, który obejmuje urządzenia napełnione sześciofluorkiem siarki. Zajmujemy się weryfikacją zarówno poprawności magazynowania, jak i transportu butli oraz zbiorników czy procedur związanych z takimi systemami.

Dlaczego warto zdecydować się na audyt F-gazowy?

Audyt F-gazowy przeprowadzony przez specjalistów pozwala na upewnienie się, że procedury w danej firmie lub przedsiębiorstwie są realizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. To ważne zwłaszcza w przypadku kontroli WIOŚ – Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Są one przeprowadzane wyrywkowo i mają za zadanie sprawdzenie, czy firma prowadzi kompletną dokumentację i nie narusza prawa. Kontrola WIOŚ może zostać również wykonana w przypadku skarg oraz na wniosek podmiotu.

Przedsiębiorcy najbardziej obawiają się niezapowiedzianych, nieplanowanych kontroli, zwłaszcza jeśli nie są pewni co do kompletności i poprawności gromadzonej dokumentacji. Sposobem na wyeliminowanie tego lęku i uniknięcie potencjalnych konsekwencji jest przeprowadzenie profesjonalnego audytu F-gazowego realizowanego przez naszą Fundację. Jeśli wykryjemy nieprawidłowości, wskażemy, jak je naprawić.

Audyt F-gazowy bez wychodzenia z domu

Dzięki nam możesz upewnić się co do poprawności realizowanych procesów i gromadzonych dokumentów zupełnie bez wychodzenia z domu. Wystarczy przesłać nam najważniejsze informacje online. Przekazujemy klientowi listę wymaganych dokumentów i zdjęć. Następnie ustalamy termin wideorozmowy, w której trakcie przedstawiamy wnioski i dopytujemy o dodatkowe kwestie.

Audyt F-gazowy online jest doskonałym wyborem dla osób, którym zależy na oszczędności czasu. Dzięki nam nie musisz przeorganizowywać lub wstrzymywać pracy w swojej firmie. Spotkanie odbywa się przez internet – wystarczy wysłać nam potrzebne informacje oraz fotografie urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych, pomp ciepła lub elektroenergetycznych (w przypadku audytu SF6). W trakcie rozmowy zaproponujemy odpowiednie działania korygujące i wskażemy, jak przygotować się do ewentualnej kontroli.

Do kogo kierujemy nasze usługi?

W zakres naszej oferty wchodzi:

 • audyt F-gazowy dla operatorów,
 • audyt F-gazowy dla serwisantów,
 • audyt F-gazowy dla producentów urządzeń.

Realizujemy zlecenia dla małych i większych firm. Współpracujemy przede wszystkim z przedsiębiorcami zajmującymi się systemami chłodzenia, klimatyzacji i pomp ciepła lub urządzeniami elektroenergetycznymi (audyt SF6), w których stosuje się gazy stanowiące zagrożenie dla klimatu.

Z dostępnych usług korzystają osoby odpowiedzialne za instalacje chłodnicze, klimatyzacyjne i pompy ciepła lub za urządzenia elektroenergetyczne (jeśli jest to audyt SF6) w danym obiekcie, a także profesjonalne ekipy zajmujące się naprawami i przeglądami takich systemów. Pomoc naszych specjalistów jest dobrym wyborem m.in. w sytuacji, gdy w danym przedsiębiorstwie istnieje uzasadnione ryzyko niekompletności potrzebnych dokumentów.

Zapraszamy do kontaktu w celu poznania szczegółów oferty i ustalenia terminu audytu F-gazowego prowadzonego przez naszych specjalistów. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.