FundatorzyDnia 30.11.2019 roku dobiegła końca realizacja projektu Bon na Innowacje „Prace B+R nad opracowaniem projektu wykonawczego innowacyjnej instalacji do rozdziału mieszanin czynników chłodniczych”.

Firma Chemat, realizująca usługę badawczo – rozwojową,wykonała badania i eksperymentalne prace w celu zbudowania instalacji w skali laboratoryjnej. Opracowana została technologia separacji mieszanin czynników chłodniczych metodą rektyfikacji oraz adsorpcji. To z kolei przyczyniło się do stworzenia opisów koncepcyjnych otrzymywania produktu, czy też usługi w skali laboratoryjnej.

W dalszym ciągu prowadzone są badania i próby na modelowej instalacji w celu doboru parametrów pracy, dlatego jej charakter badawczy pozostaje niezmienny. Opracowany projekt wykonawczy pozwoli na wdrożenie technologii w skali przemysłowej, a tym samym przyczyni się do wprowadzenia usługi separacji czynników chłodniczych na szeroką skalę.

 

 

 


 

 

 

Tytuł projektu:

Prace B+R nad opracowaniem projektu wykonawczego innowacyjnej instalacji do rozdziału mieszanin czynników chłodniczych.


Cele projektu:
Celem projektu są badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe zakończone opracowaniem dokumentacji wykonawczej innowacyjnej instalacji do rozdziału mieszanin czynników chłodniczych.

Planowane efekty:
Projekt zakłada stworzenie technologii separacji mieszanin czynników chłodniczych oraz projektu wykonawczego dla instalacji, w której owa technologia ma zostać zaimplementowana.

Wartość projektu:
492 000 zł (brutto)
400 000 zł (netto)

Wkład Funduszy Europejskich:
340 000 zł

 

 

 

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.