Fundatorzy!UWAGA! Przed pobraniem dokumentu umowy na dzierżawę stacji do odzysku czynników chłodniczych bardzo prosimy o potwierdzenie dostępności stacji z działem Logistyki pod nr telefonu +48 22 392 74 61 lub adresem mailowym logistyka@prozon.org.pl

 

Fundacja PROZON przekazuje w dzierżawę Firmom Serwisowym stacje do odzysku czynników chłodniczych na podstawie podpisanej umowy o współpracy w zakresie ochrony klimatu.

Celem umowy jest zapobieganie emisji do atmosfery substancji zubożających warstwę ozonową oraz gazów cieplarnianych powodujących nadmierne klimatu Ziemi. Cel jest realizowany, gdy podczas napraw i retrofitu urządzeń chłodniczych cały czynnik jest odzyskiwany w sposób profesjonalny: przy pomocy sprawnego i efektywnego sprzętu, do legalizowanej i specjalnie oznaczonej dwu-zaworowej butli.

W celu podpisania umowy na dzierżawę stacji należy [POBRAĆ DOKUMENT]. Uzupełniony i podpisany dokument należy wysłać w dwóch egzemplarzach na adres:

    PROZON Fundacja Ochrony Klimatu
    ul. Matuszewska 14, Bud. B9
    03-876 Warszawa

Opłata  wstępna, obejmująca użytkowanie stacji w okresie do końca bieżącego roku wynosi

   * 880 zł + VAT. za stację: CPS TYP TR700 (kolor czarny)


 Opłata dzierżawna w wysokości:

   * 380 zł + VAT za każdy kolejny rok użytkowania stacji CPS TYP TR700 (kolor czarny)

Opłata fakturowana jest za cały rok na początku stycznia.

Opłata dzierżawna za stację nie jest naliczana firmom aktywnie współpracującym z Fundacją PROZON, które przekazują do Fundacji co najmniej 100 kg odzyskanych czynników chłodniczych rocznie.

.

 

 Mogą Państwo wydzierżawić od Fundacji PROZON:

 

  

Stacja CPS
Model: CPS TYP TR700 (kolor czarny)
Typ: przenośna stacja do odzysku czynników chłodniczych (cieczą/gazem)
Czynniki: wszystkie czynniki chłodnicze z grupy CFC, HCFC, HFC
Elektryka: kabel zasilania 2 m
Akcesoria: manometr po stronie ssącej
manometr po stronie tłocznej
wąż ssący z zaworem 1/4 ‘’ NPT
wąż tłoczny z zaworem 1/4”NPT
przewód zasilający elektryczny
Szybkość odzysku:

gaz bezpośrednio - do 37kg/h
ciecz metodą push-pull - do 858kg/h

Rozmiary: waga: 14,5 kg;
rozmiar:
wys.=  247 mm
szer.= 356 mm
dł.= 533 mm

 

Ważne - PORADY ORAZ WSKAZÓWKI DLA FIRM SERWISOWYCH DOTYCZĄCE UŻYTKOWANIA STACJI

Na podstawie dotychczasowych doświadczeń użytkowników przenośnych stacji do odzysku czynników chłodniczych, proponujemy przestrzegać następujących wskazówek:

 - W wypadku zmiany odzyskiwanego czynnika należy dokonać próżniowania stacji,

 - W wypadku odzysku czynnika z urządzenia po spaleniu sprężarki należy koniecznie zastosować filtr przed zaworem kulowym na wężu ssącym,

 - Stacji nie można stosować do odzysku amoniaku (NH3),

- W wypadku stosowania metody push/pull, należy zastosować dodatkowy przewód łączący zawór cieczowy urządzenia z którego jest  przetłaczany czynnik z zaworem cieczowym butli. Podane szybkości odzysku są orientacyjne i pochodzą z praktyki, a nie wynikają z danych od producenta. Do każdego odzysku istnieje konieczność stosowania butli dwudrożnych.

- Stacje bezolejowe wymagają smarowania według instrukcji dołączonej do każdego urządzenia.

- Nasze stacje służą tylko do odzysku czynników niepalnych.

 

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.