FundatorzyW Zgromadzeniu Fundatorów Fundacji Ochrony Klimatu PROZON reprezentowane są firmy, które przyczyniły się do powstania Fundacji i/lub wspierają funkcjonowanie ogólnopolskiej sieci odzysku i regeneracji substancji zubożających warstwę ozonową. Są to aktualnie trzej czołowi dystrybutorzy czynników chłodniczych w Polsce:

►   Air Products Sp. z o.o.

►   Linde Gaz Polska Sp. z o.o.

►  Schiessl Polska Sp. z o.o.


Oto, co piszą sami o sobie... 


 


Air Products Sp. z o.o.

ul. 17 Stycznia 48, 02-146 Warszawa
tel.: 0801-100-107, (22)-440-32-00, faks: (22) 440-32-05
www.airproducts.com.pl
 
Wszelkie informacje:

Centrum Obsługi Klienta
tel 0801-100-107; (32)-672-88-88(32)-672-88-88

ul. Kielecka 31, 42-470 Siewierz
e-mail: cok@airproducts.com

 

Air Products and Chemicals jest jedyną na świecie firmą posiadającą w ofercie gazy i chemikalia. Utworzona ponad 60 lat temu, nasza firma generuje roczny dochód w kwocie 9 miliardów dolarów i działa w ponad 40 krajach. Air Products jest liderem światowego rynku elektronicznego i przetwórstwa chemicznego, a ponadto długoletnim innowatorem w przemyśle chemicznym, włączając powłoki, środki adhezyjne i piankę poliuretanową. Tworząc spółki typu joint venture, jak np. Air Products Polymers GmbH, będąca spółką Air Products i Wacker Chemie GmbH, łączymy doświadczenie i potencjał technologiczny z prawdziwie globalnymi możliwościami organizacji dostaw.

Kim jesteśmy?

    ►  jedyna na świecie firma zajmująca się równocześnie gazami i chemikaliami;
    ►  notowana na giełdzie papierów wartościowych w USA;
    ►  działamy w obszarach: technologicznym, przemysłowym, zdrowia, energetyki;
    ►  jesteśmy liderem w kwestii bezpieczeństwa;
    ►  mamy swoje oddziały w ponad 30 krajach;
    ►  w rankingu Fortune wśród najlepszych firm na świecie zajmujemy 311 pozycję;
    ►  znana z innowacyjności i sprawności organizacyjnej

    

Czym zajmuje się Air Products na świecie?

Gazy techniczne
3,5 miliarda USD
Chemia
1,7 miliarda USD
Urządzenia i usługi
0,3 miliarda USD
•   Kriogeniczny rozdział
•   powietrza O2, N2, Ar
•   Wodór, Hel
•   Gazy specjalistyczne
•   Nie-kriogeniczny rozdział  powietrza
•   Polimery do emulsji
•   Alkohole poliwinylowe
•   Dodatki do poliuretanów
•   Aminy (C1-C4)
•   Dodatki epoksydowe
•   Skraplanie gazu ziemnego
•   Odzysk wodoru
•   Kogeneracja
•   Systemy kontroli powietrza
•   Przeróbka węglowodorów

 

Produkty w Polsce:

►  gazy sprężone, w tym: gazy podstawowe, mieszanki spawalnicze, gazy do cięcia,
►  gazy do lasera, gazy spożywcze, gazy specjalne, gazy medyczne, hel balonowy;
►  gazy ciekłe, w tym: argon, dwutlenek węgla, azot, tlen, wodór;
►  chemikalia;
►  czynniki chłodnicze


Czynniki chłodnicze

AIR PRODUCTS jest międzynarodowym dystrybutorem czynników chłodniczych. Zapewniamy naszym klientom z branży chłodniczej i klimatyzacyjnej pełen zakres produktów i usług związanych z dostawami czynników chłodniczych:

►  Szeroki asortyment czynników
Oferujemy chlorowe i bezchlorowe czynniki chłodnicze oraz amoniak i izobutan (R600a)
►  Różnorodność opakowań
Nasze czynniki oferujemy w ekonomicznych butlach zwrotnych i zbiornikach.
►  Gwarancje czystości butli zwrotnych
Nowoczesne zawory z blokadą napełnienia stosowane przez AIR PRODUCTS uniemożliwiają przypadkowe zanieczyszczenie butli
i gwarantują najwyższą jakość czynnika.
►  Rozległą sieć dystrybucji
Najprawdopodobniej nasz sklep lub agencja znajduje się niedaleko. Sprawdź to.
►  Pomoc w doborze zamienników oraz aktualne informacje o aktach prawnych dotyczących substancji niszczących warstwę ozonową
Doświadczenie i wiedza naszych pracowników są do Waszej dyspozycji.
►  Specjalistyczny transport
Zamówione czynniki możesz odebrać osobiście lub dowieziemy je transportem Air Products.
►  Zagospodarowanie czynników chłodniczych
Jako współtwórca Fundacji PROZON oferujemy pomoc w utylizacji czynników przyczyniając się do ochrony środowiska naturalnego.


Linde Gaz Polska Sp. z o.o. 

Centrala:
al. Jana Pawła II 41a, 31-864 Kraków
tel.: (12) 643-92-00(12) 643-92-00, faks: (12) 643-93-00
www.linde-gaz.pl
 
Biuro Czynników Chłodniczych:
Koordynacja: Dominik Zasada, Oddział Łódź
ul. Traktorowa 145, 91-204 Łódź
tel.: (42) 613-65-40(42) 613-65-40, faks: (42) 613-65-45
e-mail: dominik.zasada@pl.linde-gas.com
 
Linde Gaz Polska Sp. z o.o. jest filią międzynarodowego koncernu Linde AG, będącego wiodącym dostawcą gazów technicznych, osprzętu i technologii gazowych na świecie. Nasza oferta skierowana jest do odbiorców reprezentujących praktycznie każdą gałąź przemysłu, medycynę i ośrodki naukowo-badawcze. Swoją pozycję w Polsce zawdzięczamy konsekwentnie realizowanej polityce dbałości o klienta, olbrzymiemu potencjałowi technologicznemu oraz umiejętności wprowadzania innowacji.

Produkty, technologie i usługi oferowane przez Linde służą poprawie jakości życia. Ich wartość mierzona jest korzyściami osiąganymi przez klienta, co zobowiązuje nas do ciągłego dostosowywania oferty do wymogów stawianych przez rynek.

Linde - światowa marka

Korzenie koncernu Linde sięgają 1879 roku, kiedy to Dr. Carl von Linde założył w Wiesbaden spółkę Gesellschaft für Linde's Eismaschinen, będącą pionierem w dziedzinie technologii chłodniczych. W 1902 roku Carl von Linde opatentował metodę separacji powietrza. Wiedza ta została wykorzystana rok później do budowy pierwszej tlenowni kriogenicznej w Höllriegelskreuth pod Monachium. Dziś Linde AG działa i odnosi sukcesy w czterech branżach :gazy techniczne, budowa urządzeń, technika chłodnicza i technika transportu składowego. Poszukując możliwości coraz lepszej i pełniejszej obsługi klientów rynku gazowego, Linde połączyło własne umiejętności i osiągnięcia z dokonaniami szwedzkiej firmy AGA. Z naszej oferty gazów i technologii gazowych korzysta już 1,5 miliona klientów w 50 krajach Europy, obu Ameryk, Azji i Australii. W 2003 roku przychód ze sprzedaży gazów technicznych wyniósł prawie 4 miliardy Euro, co plasuje Linde na drugiej pozycji w Europie i czwartej na świecie wśród oferentów gazów technicznych.

"Myśl globalnie, działaj lokalnie"

Tak brzmi konsekwentnie realizowana strategia rozwoju koncernu Linde, której wynikiem była decyzja o rozpoczęciu działalności w Polsce. W 1993 roku koncern Linde zakupił jeden z czterech pakietów prywatyzowanych Zakładów Gazów Technicznych Polgaz, powołując do życia spółkę Linde Gaz Polska.

Inwestycje poczynione przez koncern w ciągu dziesięciu lat działalności w Polsce pozwoliły na zmodernizowanie istniejącej bazy produkcyjnej, transfer nowoczesnych technologii i podniesienie jakości i bezpieczeństwa w zakresie produkcji i dystrybucji gazów. W wyniku połączenia własnych zasobów z potencjałem polskiej filii szwedzkiego koncernu AGA (styczeń 2002), oraz przejęciu spółek Poligaz Łódź, Eurogaz Bydgoszcz, Poligaz Gdańsk, Poligaz Jelenia Góra oraz Hydrogas Polska, pozycja Linde Gaz Polska uległa dalszemu wzmocnieniu. Dziś jesteśmy niekwestionowanym liderem polskiego rynku gazów technicznych w Polsce.

Jako jedyna firma w branży posiadamy zakłady produkcyjne zlokalizowane w całej Polsce. Największą chlubą w tym zakresie jest uruchomiona w 1998 roku nowoczesna stacja separacji powietrza przy warszawskiej hucie Luccini. Pozostałe zakłady poddane zostały gruntownej modernizacji, dzięki czemu zwiększyły się ich zdolności produkcyjne, a produkty finalne uzyskały optymalne parametry.

Dystrybucja gazów prowadzona jest przez cztery Regiony Sprzedaży z siedzibami w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu, oddziały i biura handlowe, oraz sieć ponad 300 punktów sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju. Ciągły rozwój, innowacje technologiczne, podnoszenie jakości i bezpieczeństwa oraz pełne zaangażowanie się w rozwiązywanie problemów naszych klientów sprawia, że postrzegani jesteśmy jako wiarygodny partner w interesach.


Schiessl Polska Sp. z o.o.

Centrala:
ul. Raszyńska 13, 05-500 Piaseczno k/Warszawy
tel.: (22) 750-42-94(22) 750-42-94 (-95), faks: (22) 750-42-96
e-mail: schiessl@schiessl.pl; www.schiessl.pl
 
Biuro Czynników Chłodniczych:
ul. Rzemieślnicza 38, 81-855 Sopot
tel.: (58) 555-15-13(58) 555-15-13, faks: (58) 551-69-83
koordynacja: Dariusz Ryżkowski, 0663-493-616, dariusz.ryzkowski@schiessl.pl

Historia naszej firmy w Polsce sięga 1990 roku. Założona została wówczas spółka Termo Products, która w krótkim czasie stała się wiodącym importerem i dystrybutorem czynników chłodniczych w kraju.
W roku 1997, z połączenia potencjału, wiedzy i doświadczeń Termo Products i Robert Schiessl GmbH, powstała spółka TERMO SCHIESSL, a dotychczasowa oferta gazów chłodniczych rozszerzona została o kompletny asortyment urządzeń i komponentów do chłodnictwa i klimatyzacji.

Istniejąca od 1924 roku niemiecka firma Robert Schiessl GmbH posiada obecnie sieć oddziałów na terenie Niemiec, Austrii, Czech, Węgier, Rumunii  i Białorusi,  i należy do największych w Europie hurtowników w branży chłodnictwa i klimatyzacji.

SCHIESSL POLSKA Spółka z o.o. to dzisiaj dynamicznie rosnące, liczące się na krajowym rynku chłodnictwa i klimatyzacji przedsiębiorstwo.Bezpośrednią obsługą handlową klientów, realizacją zamówień i dostaw, zajmuje się sześć rozlokowanych na terenie całego kraju oddziałów.

Centrala firmy znajduje się w Piasecznie k/Warszawy. Mieści się tam biuro zarządu, dział techniczny, dział zakupów oraz księgowość firmy. Centrala odpowiada również za marketing urządzeń chłodniczych. Działalność marketingową firmy w zakresie urządzeń klimatyzacyjnych koordynuje zlokalizowane we Wrocławiu Biuro Klimatyzacji, a za rynek czynników chłodniczych odpowiada Biuro Czynników z siedzibą w Sopocie. Biuro Czynników zajmuje się również chłodziwami i olejami sprężarkowymi oraz środkami rozpylającymi i spieniającymi.

W Środzie Wielkopolskiej k/Poznania, obok siedziby Oddziału Wielkopolska, znajduje się centralny magazyn logistyczny Schiessl Polska, połączony z nowoczesną stacją dystrybucji czynników chłodniczych i propelentów, która spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa technicznego i ekologicznego.

Największym kapitałem firmy jest młody, świetnie przygotowany zawodowo, oddany swej pracy zespół. Zatrudniamy czterdziestu pracowników, z których trzy czwarte legitymuje się dyplomami wyższych uczelni, a wśród nich dwudziestu dwóch - dyplomami uczelni technicznych. Wszystkie pozostałe osoby mają wykształcenie średnie, w tym osiem - średnie techniczne. Dwadzieścia siedem osób pracuje w oddziałach Spółki, a trzynaście w Centrali w Piasecznie.

Jesteśmy współtwórcami i aktywnymi uczestnikami ogólnopolskiej sieci odzysku i regeneracji czynników chłodniczych, koordynowanej przez Fundację Ochrony Klimatu PROZON. W ramach zrealizowanego przez Fundację projektu, uruchomiono centrum regeneracji gazów chłodniczych oraz laboratorium analityczne, kilkaset firm serwisowych wyposażonych zostało w profesjonalne urządzenia do odzysku substancji szkodliwych dla warstwy ozonowej, a ponad 2.000 instalatorów przeszkolono w zakresie przyjaznych dla środowiska technik obsługi urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych.

Nasza firma jest także współzałożycielem i aktywnym członkiem branżowej organizacji pracodawców - Krajowe Forum Chłodnictwa, której cele obejmują m.in. ochronę praw i interesów branży chłodniczej, reprezentowanie jej wobec instytucji
i organów państwa, a także integrację firm z branży.

W 2000 roku spółka Termo Schiessl przyjęta została, jako pierwszy i jedyny przedstawiciel Polski, do grona członków IRWO - Międzynarodowej Organizacji Hurtowników Branży Chłodniczej (International Refrigeration Wholesalers Organization), będącej od ponad trzydziestu już lat płaszczyzną wymiany doświadczeń technicznych, handlowych i organizacyjnych hurtowników z terenu Europy.ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.