Fundatorzy
W odpowiedzi na zapisy polskiej ustawy F-gazowej informujemy, że laboratorium Fundacji PROZON wprowadziło usługi:

- kontroli czułości przenośnych wykrywaczy nieszczelności stosowanych do sprawdzania szczelności instalacji napełnionych SZWO i F-gazami*;
- wzorcowania wag nieautomatycznych;
- wzorcowania manometrów analogowych oraz cyfrowych;
- wzorcowania wakuometrów analogowych oraz cyfrowych;
- kontroli przenośnych pomp próżniowych.


Dla każdego urządzenia, poddanego usłudze, wystawione zostanie świadectwo wzorcowania, zawierające wyniki wraz z wartościami błędów pomiarowych.


Wyniki wzorcowania zostaną odniesione do wzorców pomiarowych, utrzymywanych w PROZON Fundacji Ochrony Klimatu, posiadających świadectwa wydane w ramach porozumienia EA MLA w zakresie wzorcowania. Użyte wzorce posiadają potwierdzenie spójności wyników pomiarów z jednostkami miar Międzynarodowego Układu Jednostek Miar (SI).
 

W celu zlecenia wykonania wzorcowania urządzenia zapraszamy do pobrania dokumentu zlecenia usługi, dostępnego na stronie internetowej Fundacji w zakładce Laboratorium – Dokumenty do pobrania – Zlecenie wzorcowania urządzenia. Pobrany dokument należy uzupełnić i przekazać do Fundacji wraz z urządzeniem.


Aktualny cennik usług laboratoryjnych, zlecenia na wykonanie badań czynnika lub oleju oraz instrukcje prawidłowego pobrania próbek dostępne są w zakładce Laboratorium - Dokumenty do pobrania.

 *Detektory, które przeszły pozytywnie wynik kontroli otrzymują Zaświadczenie o spełnieniu wymogów zawartych w Rozporządzeniu Komisji WE NR 1516/2007 z dnia 19 grudnia 2007

 

 

 

 

Podstrona galerii: 1 z 1 [ 1 ]

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.